Аскорбінова кислота (вітамін C) ― органічна сполука, споріднене цукру, є однією з основних поживних речовин у людському раціоні, яка необхідна для нормального функціонування сполучної і кісткової тканини. Виконує біологічні функції відновлення і коєнзиму деяких метаболічних процесів, розглядається як антиоксидант.
Ефекти аскорбінової кислоти
Утворення колагену, серотоніну з триптофану, Утворення катехоламінів, синтез кортикостероїдів. Аскорбінова кислота також бере участь у перетворенні холестерину в жовчні кислоти. Вітамін С необхідний для детоксикації в гепатоцитах при участі цитохрому P450. Відновлює убіхінон і вітамін Е. Стимулює синтез інтерферону, отже, бере участь у імуномодулюванні. Перетворює двовалентне залізо в тривалентне, тім самим сприяє його всмоктуванню.
Гальмує глікозилювання гемоглобіну, гальмує перетворення цукру в сорбітол. Вітамін С ― найсильніший антиоксідант- захищає ліпопротеїни від окислення, антиатерогенна молекула.
Згідно з результатами дослідження 2014 року, опублікованими в журналі «Allergy. Asthma & Clinical Immunology », вживання вітаміну С сприяє зменшенню вираженості бронхоспазму і респіраторних симптомів (кашель, свистяче дихання, нестача повітря, задишка), індукованих фізичними вправами. Під бронхоспазмом, індукованим фізичним навантаженням, розуміють транзиторне звуження просвіту бронхів, що виникає під час або після фізичного навантаження.
Аскорбінова кислота у бодібілдингу
Саме від вітаміну С залежать засвоєння харчового білка і подальший синтез нових білкових структур, зокрема в м язах. Вітамін С є найсильнішим стимулятором анаболізму мускулатури. Тім не менш, приймати його в бодібілдингу слід розумно та не перевищувати дози.
Крім того, у дослідженнях було встановлено, що аскорбінова кислота має антикатаболічну дією за рахунок придушення секреції кортизолу та процесу перекисного окислення що руйнівно діє на базі м'язи. Того, вітамін С можна приймати перед тренуванням для зниження катаболічних процесів та захисту м язів, а також по завершенню циклу анаболічних стероїдів, як компонент ПКТ. Деякі автори повідомляють про здатність збільшувати секрецію тестостерону, однак дослідження це спростовують.
1табл = 500мк = 833% норми
|